Продавець Bobrov&Molds - виробник / дестриб'ютор інструменту та матеріалів для роботи з бетоном та гіпсом розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
271 відгук
Технологія друкованого бетонуЧитати статтю
Bobrov&Molds - виробник / дестриб'ютор інструменту та матеріалів для роботи з бетоном та гіпсом
+380 (68) 309-11-14
WhatsApp | Viber | Telegram
+380 (95) 127-17-47
Vodafone

Виготовлення, монтаж та фарбування гіпсових виробів.

Виготовлення, монтаж та фарбування гіпсових виробів.

Доброго часу доби!

Вже довгий час (практично 5 років) ми займаюся виготовленням форм для гіпсових 3D панелей, декоративного каменю і плитки. Хочу поділитися з Вами своїм досвідом і знаннями про роботу з гіпсом.

Гіпсові декоративні елементи користуються великим попитом і популярність, оскільки працювати з гіпсом дуже просто, тому що він не застигає днями, як бетон, і важить значно менше. Та й вигляд у нього більш приємним. Самі гіпсові вироби порівняно не дорогі (особливо якщо їх виготовляти самому). З цієї білої суміші роблять багато різних виробів, і особливою популярністю користується домашній декор, ліпнина, камінь, панелі, плитки і т. д. Особисто я почав виробництво з виготовлення декоративного каменю.

Якщо Ви збираєтеся самостійно почати справу, то для безперервної роботи лиття гіпсу Вам буде досить форм на 1м2. Гіпс застигає при 20°C приблизно через 15-40 хвилин.

Я стикався з двома видами форм:
- гумові (поліуретан, силікон);
- пластикові (ABS, ПВХ, поліестер тощо).
Які форми краще? Дивіться табл. Зліва характеристика пластикових форм, праворуч - гумових.
 

Пластикові форми Гумові форми
Ціна за 0,4м2 = 10-15$ Ціна за 0,4м2 = 120-150$
Термін служби від складу розчину не змінюється. Термін служби менше вдвічі, якщо лити піщано-цементний розчин.
Можуть бути незручності при виїмці вироби. Незручностей практично не буває.
Ефект лакового розтину поверхні. (+ 3D панелі, для декор. каменю - на любителя). Більш грубий малюнок.
Не вимагає ідеально рівної поверхні. Вимагає ідеально рівної поверхні.






 

 

 

 

Як ви бачите, переваги мають і ті і ті форми, але, дивлячись об'єктивно, скажу, що пластикові форми мають більш привабливі позитивні сторони: вони набагато дешевше і їх термін служби довше (залежно від розчину).

Я заради інтересу проводив опитування серед друзів і клієнтів, показуючи їм два камені одного виду залитих в різних формах пластикові та гумові) і приблизно кожен п'ятий чоловік розумів відмінність. А на відстані 2-3-х метрів відмінності навіть я не помічав.


На нашому сайті ви можете придбати форми з ABS пластику для власного виробництва гіпсових 3D панелей, декоративного каменю і плитки, поліфасад і бетонних стовпів.

Рекомендації з приводу суміші, лиття:

ПАМ'ЯТАЄТЕ! Чим менше води, тим міцніше виріб! Чим тепліша вода і чим більш сухий гіпс - тим швидше схоплюється суміш (застигає).
  • Застосовується зазвичай гіпс марки М-10, М-15, М-16 і т. д.; можна використовувати Г-5, Г-6, але вони більш в'язкі і менш міцні, та й швидше схоплюються і вимагають більшого кол-ва води.
  • На 1 л. води - 2 кг гіпсу. Якщо Ви бачите, що ваш розчин не достатньо рідкий, і вас мучать сумніви: "Заливати або не заливати?! - ось в чому питання!" - додайте трохи водички, нехай розчин буде рідині, але він прийме свою форму у формі. Або ж треба зменшити загальний обсяг разової заливки.
  • Не обов'язково робити або купувати вібростіл або вібруючу установку, досить просто потрясти рукою форму. Але якщо ви зробите якийсь постійний вібратор на Вашу робочу поверхню, то це прискорить роботу і прибере бульбашки повітря на виробі.
  • При виробництві декоративного каменю можна додавати річковий пісок (50-70% від маси гіпсу, тобто на 1 кг гіпсу приблизно 0,5-0,7 кг піску). Пропорція води та суміші гіпсу з піском 1к2,5, тобто 1л. води на 2,5 кг суміші піску і гіпсу.
  • Армування виробів. Для армування використовують фібру пропиленовую 8-12мм. Вона виключає можливі відколи на кутах і ребрах і значно зменшує ризик браку при транспортуванні. Іноді люди додають вапно, ПВА, пластифікатори для збільшення міцності виробу. Але якщо ви використовуєте гіпс марки Г-10 - то це не обов'язково, вироби і без "зміцнювач" будуть достатньо міцними.
  • Мастило. Для роботи з пластиковими формами Вам необхідна мастило, без неї набагато складніше дістати Ваше виріб з форми. Я використовую суміш солярки і моторного масла 1: 1. Важливий момент: мастило наносити потрібно мінімально, тонким-тонким шаром. Можна використовувати спеціальні мастила для таких робіт: Сепарэн, Вестнол, Биосмол, ХТМ та інші. Купити можете стій. магазинах вашого міста або ж інтернет магазинах нашого світу. Не рекомендую використовувати мильний розчин або мильну воду в якості мастила, оскільки мило знижує міцність виробів на поверхні

Лиття панелей. Сушіння. Монтаж. Фарбування.

Лиття панелей.

Говорити будемо про лиття в пластикові форми. Що вам потрібно?

  1. 2 відра. Одне для гіпсу, друге для замісу.
  2. Дриль і насадка на дриль для рамешивания
  3. Ваги
  4. Вода (більш менш чистий)
  5. Гіпс (рекомендується Р-10 і вище марки KNAUF)
  6. Фіброволокно (не обов'язково, якщо пропорції гіпсу з водою будуть 2 кг/1л)
  7. Мастило для форм (не обов'язково, але бажано). Рекомендуємо Separen.
  8. Широка Кисть для змащування форм

Заміс. Ми рекомендуємо пропорції гіпсу з водою 2кг:1л. Можна менше гіпсу (не менше 1 кг), але вироби будуть тендітні, але легкі. На одну форму в середньому потрібно 4 кг гіпсу. Готуємо воду і гіпсу в відповідні відра, засипаємо гіпс у відро з водою, попередньо додавши всі добавки (якщо є) і перемішуємо дрилем до однорідної суміші. У вже підготовлені форми (повинен дотримуватися рівень і форми повинні лежати всією площиною на поверхні) повільно заливаємо гіпс. Після заливки трохи потрусіть форми руками, щоб повітря вийшло назовні. Чекаємо потрібно кількість часу (20-40 хвилин) і, звільняючи спочатку кути, дістаємо панель.

Подивіться уважно в нашому відео як потрібно правильно діставати панель https://www.youtube.com/watch?v=hncx1udTqSE

Ставимо панелі максимально перпендикулярно підлозі. Деякий час їм потрібно підсохнути.

Сушка - дуже трудомісткий процес при більших обсягах виробництва. Це вимагає великого простору, теплого, сухого і більш-менш чистого приміщення. Особисто я віддаю перевагу сушити вироби на відкритому повітрі, особливо швидко висихає на сонці. Можна сушити в спец. сушильних шафах з теплою підлогою. Врахуйте, що вологий гіпс трохи еластичний, тому, якщо ви покладете, наприклад, 3D панель на криву площину, вона її, цю площину, прийме і деформується. Тому сушити, зберігати, упаковувати і перевозити потрібно стоячи.

 
Монтаж. Гіпс можна монтувати вологим, коли хочеться разлениться, він не дає усадку і не тріскається. Просто це вимагає акуратності. Якщо ви хочете прикрасити стіну 3D панелями, то краще починати класти знизу, тому що верхні панелі буду швидше за все ковзати і чинити тиск на нижні ради. Якщо стіна висока, то рекомендую не поспішати і встановлювати панелі за 2-3 дні, поступово, щоб вони не ковзали по ще не зітнулися розчину і не змінювали геометрію кладки.

Перед монтажем приведіть в порядок стіну - нанесіть грунтовку, вирівняйте. В якості клею рекомендуємо Гіпсовий Клей марки KNAUF. Можна наносити клей на панель, можна на стіну. Думаю докладний опис зайве, все має бути зрозуміло.

Починаємо монтаж з кута, трохи постукуючи панелі.


Фарбування. Є дуже великий спектр фарб, тому тут вже справа вашої фантазії. Коли ми робили декоративні камені типу "Колорадо", "Венеція" і т. п. на замовлення, то нас просили, щоб камінь сам по собі був бежевого відтінку, тому я фарбував САМУ СУМІШ, яку ви заливаєте в форму. Тут теж справа ваша, який насиченості ви хочете камінь. Використовуйте для цього железноокисные сухі пігменти. Далі з допомогою аэрогофа або фарбопульта з готовим каменем робіть так званий "тюнінг". Фарби використовуйте у вигляді суміші акрилових пігментів типу "Снєжка" або грунт "Церезіт"; 50мл пігменту на 0,5 л грунту. Можна і звичайною кистю або губкою наносити фарби. Після нанесення фарби через 10-15 хвилин протріть чистою вологою губкою, щоб Ваш камінь виглядав більш реальним і не "терпким" для очей.

При виробництві 3D панелей в гіпс НЕ додається пісок, а фарбування відбувається вже змонтовані і сухі панелі. Використовується водоемульсійна фарба з додаванням пігментів.
Все остальные знания и опыт Вы получаете во время работы. Не бойтесь фантазировать. Создавайте свою природу камня и интерьера. В декоре нет правил и законов, только Ваши вкусы, Ваши образы, Ваши предпочтения. Все это Ваш вкус, Ваши картинки, Ваше настроение!
Если Вам была полезна эта статья - я буду только доволен, что чем-то смог помочь. Спасибо за внимание, уюта в доме и вдохновения в работе!

Після монтажу панелей затріть шви фінішною шпаклівкою і дайте стіні повністю висохнути. Коли вона буде білосніжна, суха - приступайте до завершення процесу. Затріть шви нождачной папером (великої, якщо потрібно, а потім нульовкою). Слідом потрібна грунтовка глибокого проникнення, кисть і фарба/шпаклівка. Грунтуете, чекаєте висихання, фарбуєте.

Додаю файл для короткого опису процесу https://my.prom.ua/media/files/1148028_montazh.pdf

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner